فروشگاه آنلاین کود
ساعات کاری:
شنبه - چهارشنبه: ۸ - ۱۶
پنج شنبه: 8-12
ما را پیدا کنید:
تهران، میدان شیخ بهایی، خیابان سئول، شماره 31
اصفهان، خ امام خمینی، خ شهدای لمجیر، تقاطع اول، یاس 14، طبقه اول
صفحه مقالات

دانستنیهای کود ، شناخت کود کشاورزی مناسب ، شناخت انواع کود

تغذیه بعد از برداشت

تغذیه بعد از برداشت
مدیریت تغذیه ای گیاهان در عملکرد نهایی محصول اهمیت زیادی دارد

مدیریت تغذیه ای گیاهان در عملکرد نهایی محصول اهمیت زیادی دارد. اما باید به این نکته توجه داشت که این تغذیه باید به گونه ای باشد که عناصر مورد نیاز گیاه در زمان مناسب و به شکل صحیح و با دقت به نتایج آنالیز آب، خاک و گیاه در زمان مورد نیاز در اختیار گیاه قرار بگیرند.

بر اساس نتایج تحقیقات دپارتمان کشاورزی وزارت کشاورزی ایالت ویکتوریا استرالیا در سال 2013، گیاهان در اوایل فصل جدید مواد غذایی ذخیره شده از پاییز گذشته را برای گلدهی و رشد برگهای جدید پایه گذاری می کنند. پس از برداشت در درختان جذب آب به سرعت کاهش می یابد و جذب کود نیز در اواخر فصل آهسته اتفاق
می افتد. بنابراین در صورتیکه تغذیه بعد از برداشت انجام نشده باشد و گیاه ذخایر خود را به اندازه کافی اندوخته نکرده باشد، برای شروع پر قدرت دچار مشکل خواهد شد. هنگاهی که میوه برداشت می شود درصد زیادی از عناصر و کربوهیدراتها از درخت خارج می شوند که تمامی این برداشت ها باید برای درخت جبران شوند.

مواد مغذی مهم برای برنامه های پس از برداشت عبارتند از: فسفر، بر، روی، منیزیم، کلسیم، نیتروژن و مس.

در ابتدای مرحله جوانه زنی درختان، ریشه ها می توانند غیر فعال باشند. بنابراین بسیار حائز اهمیت است که عناصر در درخت ذخیره شده باشند و درختان به مواد مغذی حیاتی دسترسی پیدا کنند.

  • نویسنده : مدیر سیستم
    • امتیاز :
    • 0
    • 0
  • تاریخ انتشار : 1399/07/27
  • تعداد مشاهده : 994 بار